Έχει το εύκολο γκολ η Κουόπιο

H Σεντ Πάτρικς επιβεβαίωσε χθες τον «άσο» στο -1 ασιατικό χάντικαπ στο ημίχρονο με τη Γιου Σι Ντι (2-0, 7-0 τελικό) και πλήρωσε το εξαιρετικό 2,10. Στο Ντάνταλκ – Σάμροκ από την άλλη, αποφύγαμε την… πεπονόφλουδα του «διπλού», αλλά δεν μας βγήκε το G/G (2-0 η γηπεδούχος).

Τρεις οι επιλογές της στήλης μας απόψε, οι δύο προέρχονται από την Α’ Αργεντινής και η τρίτη από την Α’ Φινλανδίας.

ΛΑΧΤΙ – ΚΟΥΟΠΙΟ

Η Λάχτι με το ζόρι κρατιέται εκτός επικίνδυνης ζώνης (στο «+1» από τα μπαράζ και στο «+2» από τη θέση του υποβιβασμού). Λογικό αυτό, καθώς «τρέχει» σερί 1-1-5. Στα ματς που δεν κέρδισε δέχτηκε τουλάχιστον δύο τέρματα! Το ίδιο συνέβη και στα 3/4 που υποδέχτηκε τη νυν αντίπαλό της. Αυτό ζητάμε να επαναληφθεί σήμερα. Η πρωτοπόρος Κουόπιο άλλωστε, εκτός του ότι διαθέτει καλύτερο σύνολο, σημείωσε και από δύο γκολ και πάνω στις 4/6 εξορμήσεις της. Τέλος, είναι κομβική η απουσία του αμυντικού Καμπάσι (10/0) λόγω τιμωρίας για τη γηπεδούχο, η οποία θα έχει και 18χρονο κίπερ κάτω από τα δοκάρια της.

ΜΠΑΡΑΚΑΣ – ΡΙΒΕΡ ΠΛΕΪΤ

Βρίσκουμε σε υψηλότατη τιμή το G/G και το βάζουμε το δελτίο μας, διότι η γηπεδούχος παρουσιάζει σημάδια βελτίωσης και η φιλοξενούμενη κενά στην ανασταλτική της λειτουργία (δέχτηκε γκολ στους 6/8 αγώνες). Επίσης, η Μπαράκας μετράει 4/6 G/G και σκόραρε στα 7/8 ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Η Ρίβερ από την πλευρά της, έχει 5/6 εντός – εκτός και 4/4 μακριά από την έδρα της αμφότερα στο πρωτάθλημα. Εδώ το θέμα είναι να φάει ένα τέρμα, καθώς το να το βάλει το θεωρούμε κάτι παραπάνω από βέβαιο. Σκοράρει άλλωστε ανελλιπώς εδώ και 35 παιχνίδια!

ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΖΟ – ΡΟΖΑΡΙΟ

Είναι αρχή της στήλης όταν βλέπει αποδόσεις άνω του 1,60 για να σημειωθούν δύο τέρματα και πάνω σε έναν αγώνα, να τις επιλέγει. Μιλάμε για 100 λεπτά μαζί με τις καθυστερήσεις σε πρώτο και δεύτερο ημίχρονο.

Σε αυτή την αναμέτρηση το Ov 1,5 προκύπτει και από την παράδοση, καθώς επαληθεύτηκε στα 5/6 μεταξύ τους ματς ανεξαρτήτως έδρας, καθώς και στα 8/8 στη γηπεδούχο! Τα επτά ήταν και G/G, ενώ τα έξι και Over! Επίσης, η φιλοξενούμενη μετράει 7/9 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης και 10/13 μακριά από το «σπίτι» της.