Λογικό φαβορί η Χέρτα
shutterstock

Tζάμπα χάθηκε το ταμείο χθες για τη στήλη μας! Θα ήταν και με απόδοση σχεδόν 10,00! Το Τομπόλ – Βασιλεία (1-2) ήρθε Over από το ημίχρονο και μας έδωσε το 1,85. Ανετο Over ήταν και το Πογκόν – Λίνφιλντ (3-2) στο 1,65. Στο… ρελαντί βγήκε το Over και στο Ομόνοια – Καμπάλα (4-1) στο 1,90. Αυτό που μας την… έκανε ήταν το Over στο Ρόζενμποργκ – Κρουσέιντερς (1-1 καν. διάρκεια, 3-2 παράταση). Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο πρώτο μέρος και περιμέναμε 51 λεπτά (μαζί με τις καθυστερήσεις) για ένα ακόμη γκολ. Και σαν να μην έφτανε αυτό, σημειώθηκαν τρία στα πρώτα 18 λεπτά της παράτασης!

Δύο οι επιλογές μας σήμερα, η πρώτη είναι από τη Β’ Γερμανίας και η δεύτερη από την Α’ Ιρλανδίας.

ΧΕΡΤΑ – ΒΕΧΕΝ

Η Χέρτα είναι το απόλυτο φαβορί στο ζευγάρι τόσο λόγω ονόματος όσο και εμπειρίας. Έπεσε από την Μπουντεσλίγκα και θέλει να επιστρέψει άμεσα σε αυτή. Έχασε στην πρεμιέρα εκτός έδρας από τη Φορτούνα (0-1) λόγω της αδυναμίας της να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Τις μισές να φτιάξει απόψε, θα το πάρει το ματς. Το «Olimpiastadion» είναι το μεγάλο της όπλο για την άνοδο. Σε αυτό έχει καταβάλει κατά καιρούς κορυφαία ονόματα του γερμανικού ποδοσφαίρου. Η νεοφώτιστη Βέχεν από την πλευρά της, στάθηκε τυχερή στο 1-1 με το Μαγδεμβούργο, «ταμπούρι» θα κατέβει να παίξει και όπου βγει. Δεδομένα θα επηρεαστεί από την «καυτή» ατμόσφαιρα που θα συναντήσει στο Βερολίνο και περιμένουμε εύκολα ή δύσκολα να ηττηθεί.

ΣΛΙΓΚΟ – ΣΕΝ ΠΑΤΡΙΚΣ

Οι δύο ομάδες όσο εύκολα βρίσκουν τον δρόμο για το δίχτυα άλλο τόσο εύκολα μαζεύουν την μπάλα από τα βάθη της εστίας τους. Γι’ αυτό και θα ποντάρουμε το G/G, το οποίο έφεραν στα 2/3 μεταξύ τους παιχνίδια στη γηπεδούχο. Επίσης, η Σλίγκο μετράει 5/6 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, όλα ήταν και Over. Όσον αφορά στη Σεντ Πάτρικς προέρχεται από 9/11 μέσα – έξω και 5/5 μακριά από το «σπίτι» της. Επιπλέον, σκόραρε στις 19/22 εξορμήσεις! Δέχτηκε από την άλλη, έστω και ένα τέρμα στα 17/18 ματς που έδωσε εκτός του «Richmond Park».