Ο ΠΑΟΚ Β είναι… συνυφασμένος με το Over

Έπεσε στα… βράχια η στήλη μας χθες το βράδυ. Η Κονκαρνό όχι μόνο δεν έβαλε δύο γκολ, αλλά έχασε κιόλας από τη διαλυμένη Λε Πουί (1-2)! Επίσης, ένα τέρμα σημείωσε και η Ρεντ Σταρ 93 με τη Σολέ (1-2). Αποφύγαμε τους δύο… φθηνούς «άσους», αλλά αυτό δεν στάθηκε αρκετό για να πληρωθούμε.

Τρεις οι επιλογές της στήλης μας σήμερα, προέρχονται όλες από τη Σούπερ Λιγκ 2

ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΕΠΙΣΚΟΠΗ

Η Καλλιθέα (2η Νότιος Όμιλος) έχασε τη μάχη για τον προβιβασμό στα μεγάλα σαλόνια, έχει απελευθερωθεί και φέρνει μεγάλα σκορ στα παιχνίδια της. Λογικά θα δούμε αρκετά γκολ και στο τρέχον ματς με τη φιλοξενούμενη, η οποία είναι από τις χειρότερες ομάδες στη Σούπερ Λιγκ 2. Επιλογή μας εδώ είναι το Ov 3. Αυτό σημαίνει ότι πληρωνόμαστε εάν σημειωθούν τέσσερα γκολ και πάνω και παίρνουμε τα χρήματά μας πίσω στο ενδεχόμενο που μπουν τρία τέρματα ακριβώς. Το επιβεβαίωσε στα 4/5 τόσο ανεξαρτήτως έδρας όσο και στο «σπίτι» της. Σε αυτό είχαν τουλάχιστον τρία τέρματα τα 11/12 ματς.

Η Επισκοπή (13η Νότιος Όμιλος) μετράει 3/4 Ov 3, αυτό που δεν ήρθε έληξε 0-1. Μακριά από την έδρα της έχει 3/4, εδώ ήταν 0-3 το παιχνίδι που δεν παρουσιάστηκε το Ov 3. Στα δύο τελευταία 90λεπτα σημειώθηκαν από πέντε τέρματα. Τα δύο τα σημείωσε η ίδια, πληρώνει 2,03 το G/G.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Ο ΠΑΟ Ρουφ (14ος Νότιος Όμιλος) είναι υποβιβασμένος προ πολλού, καθώς έχει μόλις 11 βαθμούς σε 23 αγώνες. Σπανίως μπαίνουν τα παιχνίδια του στο κουπόνι. Σήμερα που τον βρίσκουμε θα τον ποντάρουμε στο Over, αφού δέχεται σχεδόν 2,3 τέρματα ανά 90λεπτο (23/52). Το έφερε στα 13/16 ματς μέσα – έξω, ενώ έχασε με Over στο ματς του πρώτου γύρου από τη νυν αντίπαλό του (0-3). Επίσης, στην έδρα του μετράει 7/10, στα οκτώ σκόραρε ο ίδιος. Εάν το πράξει σήμερα, θα βγει πιο άνετα η επιλογή μας. Τέλος, στον τελευταίο του αγώνα ηττούνταν 2-0 στο ημίχρονο από την Επισκοπή και κέρδισε 3-2…

Η Καλαμάτα (7η Νότιος Όμιλος) δεν είναι η ομάδα που γοητεύει τον απλό οπαδό με το στιλ παιχνιδιού της, αλλά εδώ έχει την ευκαιρία να «ξεμπουκώσει». Το έπραξε και με Ηρόδοτο (2-1, προτού αποσυρθούν οι Κρητικοί), Επισκοπή (2-1), σύλλογοι που βράζουν στο ίδιο «καζάνι» με τον ΠΑΟ Ρουφ. Με την Επισκοπή αξίζει να αναφέρουμε ότι πήρε αρκετό «παιχνίδι» το Over τόσο pregame όσο και στο live. Βγήκε στις καθυστερήσεις…

ΠΑΟΚ Β – ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ

Ο ΠΑΟΚ Β (3ος στον Βόρειο Όμιλο) μπαίνει παραδοσιακά στις επιλογές της στήλης, καθώς προσφέρει απλόχερα εδώ και καιρό γκολ και θέαμα. Κάτι ανάλογο περιμένουμε σήμερα γι’ αυτό και θα ποντάρουμε το Over. Το παρουσίασε στα 8/10 εντός – εκτός, τα δύο που έμειναν στο Under έληξαν 1-1. Βλέπουμε εξίσου και το G/G (9/10, πληρώνει 2,50). Διαθέτει την καλύτερη επίθεση στον όμιλό του με 45 τέρματα ενεργητικό σε 22 αγωνιστικές. Μπορεί να το φέρει και μόνος του.

Ο Θεσπρωτός (14ος στον Βόρειο Όμιλο) παλεύει για την παραμονή στην κατηγορία. Είναι στο «-7» από αυτή, οι ισοπαλίες δεν θεωρούνται πλέον αρκετές. Η άμυνά του είναι η τρίτη χειρότερη στον όμιλο με 36 γκολ παθητικό σε 23 ματς. Κρίνουμε σχεδόν απίθανο να διατηρήσει απαραβίαστη την εστία του οπότε, μόλις δεχτεί το πρώτο θα ανοιχτεί και μπορεί να έρθει έτσι το Over.