Πρεμιέρα με Goal/Goal στην Ελβετία

Η Μίντιλαντ κέρδισε με 1-0 την Χβιντόρβε και πέρασε ο «άσος» της, αλλά όχι και το Over 1,5. Έχασε πέναλτι στο 1ο ημίχρονο και αρκετές ευκαιρίες στο 2ο μέρος αλλά έμεινε στο 1-0. Στο άλλο ματς που είχαμε προτείνει δεν έγινε το Over 2,5. H Μπρομαποϊκάρνα πήρε τη νίκη με 1-0 με γκολ που πέτυχε στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου.

Πρεμιέρα γίνεται σήμερα στην Ελβετία και είναι πιθανό το Goal/Goal στο παιχνίδι της Σεν Γκάλεν με τη Βασιλεία. Δεν κατάφερε να βγει στην Ευρώπη η Σεν Γκάλεν και μάλλον αποδυναμώθηκε στις μεταγραφές αφού έφυγαν αρκετοί παίκτες.

Η Βασιλεία πήρε δύσκολα το ευρωπαϊκό εισιτήριο, έκανε καλές μεταγραφές και θα έχει νέο προπονητή τον Σουλτς. Οι αποδόσεις δίνουν προβάδισμα στη Σεντ Γκάλεν αλλά η Βασιλεία μπορεί να κάνει τη ζημιά.

Πιο ασφαλής επιλογή δείχνει να είναι το Goal/Goal. Και οι 2 σκοράρουν αλλά δέχονται και γκολ. Μετράνε 6 σερί Goal/Goal στο πρωτάθλημα και στις 2 έδρες.

Στη Νορβηγία δυνατό φαβορί είναι η Μόλντε στο παιχνίδι με την Σάρπσμποργκ. Έκανε πολύ καλή εμφάνιση στην προηγούμενη αγωνιστική και συνέτριψε με 4-0 την Βαλερένγκα. Στα 4 τελευταία ματς έχει 3 νίκες και την εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Μπόντο Γκλιμτ.

Η Σάρπσμποργκ κάνει «κοιλιά». Στα 2 τελευταία ματς ηττήθηκε εκτός έδρας από την Στρόμσγκοντσετ με 5-2 και εντός έδρας από την Χαμ Καμ με 2-3. Δύσκολα θα αποφύγει την 3η σερί ήττα, σε μία έδρα όπου έχασε στις 4 πρόσφατες επισκέψεις της για το πρωτάθλημα με 2-1, 5-0, 4-1 και 4-1. Φέτος ηττήθηκε και στο κύπελλο με 3-1.