Σκοράρουν η Λιντς και η Λέστερ στη μάχη για την παραμονή στην Premier League.
Συνεχίζει το σερί των επιτυχιών η Άστον Βίλα
AP Photo/David Cliff

Η Μπορντό κέρδισε εύκολα με 3-0 την Γκρενόμπλ και πέρασε ο «άσους» της, που ήταν η βασική επιλογή μας τη Δευτέρα. Ακόμα πιο εύκολα έγινε το Over στο ματς της Φενερμπαχτσέ με την Ιστανμπούλσπορ. Δεν επιβεβαιώθηκε όμως ο «άσος», αν και η Φενερμπαχτσέ προηγήθηκε με 2-0 και πήρε ξανά το προβάδισμα όταν ισοφαρίστηκε 2-2. Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων όμως έγινε το 3-3!

Από την Premier League είναι και οι 2 σημερινές επιλογές μας. Η Άστον Βίλα είναι μία από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες του πρωταθλήματος. «Τρέχει» αήττητο σερί 7 αγωνιστικών με 5 νίκες και 2 ισοπαλίες. Βρίσκεται στην 6η θέση, στο -2 από την Τότεναμ. Διεκδικεί το ευρωπαϊκό εισιτήριο και είναι πιθανή μία ακόμα νίκη της στο ματς με την Φούλαμ.

Έβγαλε αντίδραση η φιλοξενούμενη με τις 2 σερί νίκες που πέτυχε κόντρα στην Έβερτον με 1-3 και την Λιντς με 2-1. Προερχόταν από 4 συνεχόμενες ήττες. Θα παλέψει για να πάρει αποτέλεσμα στο «Βίλα Παρκ». Στην τελευταία επίσκεψή της σε αυτή την έδρα ηττήθηκε με 3-1. Ποντάρουμε στον «άσο».

Κρίσιμο είναι το παιχνίδι της Λιντς με τη Λέστερ. Και οι 2 ομάδες δίνουν μάχη για την παραμονή τους στην Premier Legue. Η Λιντς έχει 29 βαθμούς και η Λέστερ 28. Πήρε ανάσα η Λέστερ με τη νίκη 2-1 κατά της Γουλβς.

Η Λιντς έχασε με 2-1 από τη Φούλαμ και συμπλήρωσε 3 συνεχόμενες ήττες. Και οι 2 σκοράρουν αλλά και δέχονται γκολ. Δείχνει να είναι ασφαλής επιλογή το Goal/Goal. Το έφερε η Λιντς στα 7 πρόσφατα ματς. Η Λέστερ μετράει 6 Goal/Goal στα 7 τελευταία παιχνίδια της.